• IZI, zaključna dela v gradbeništvu, Izidor Hočevar s.p.
  • Loteks
  • Raj pohištvo Trebnje

Dve hitri etapi, Corsa per Haiti - Andraž 4., Aleš 5.

Napisal Žiga Marolt v Ponedeljek, 24 Junij 2013 Kategorija Dirke, Sezona 2013

Včeraj, v nedeljo 23.6.2013, se je v Feletto Umbertu (5 km severno od Udin - Italija) odvijala tretja dirka za pokal Alpe Adria. Dirke se je udeležilo 5 tekmovalcev in ena spremljevalka, da nam med vožnjo ni bilo dolgčas. Vreme nam je bilo naklonjeno, saj je bilo ves čas sončno, z rahlimi sunki vetra in skoraj brez dežja.

Dirka je obsegala dve etapi. Prva etapa je bila dolga 62 km. Začela se je z letečim startom v mestu Feletto Umberto ob 10. uri in zaključim 15 km vzponom na Monte Prat (894 m n.m.), kjer smo se povzpeli za 750 m. Prvih 55 km je bilo ravninskih, zato so bile povprečne hitrosti tudi preko 45 km/h. Rok Ruperčič je imel smolo že takoj na začetku, saj je zlomil menjalnik, zato dirke ni mogel nadaljevati. Ostali tekmovalci pa smo se ves čas držali prve grupe vse do zadnjega vzpona, kjer se je postopoma naredila selekcija. Povprečni naklon vzpona je znašal 5,9 %, povprečna hitrost pa do 24 km/h. Od naših se je najbolje izkazal Andraž Hostnik, ki je zasedel 9. mesto v kategoriji (več rezultatov kmalu).

Druga etapa, z dolžino 70 km, je bolj ustrezala šprinterjem, saj na trasi ni bilo nobenih vzponov, razen nekaj kratkih "hupserjev". Start je bil pod Monte Pratom ob 14:30 h, cilj pa v Feletto Umbertu. Kmalu po startu so se oblikovale manjše skupine kolesarjev in skupina ubežnikov. Najbolje sta etapo odvozila Andraž Hostnik in Aleš Petrič, ki sta v cilj prišla z drugo grupo, Rok Petrič in Žiga Marolt sta prišla s tretjo grupo, Simon Cirnski pa se je moral zaradi trka večih kolesarjev med dirko popolnoma ustaviti in s tem izgubil kar nekaj mest. Povprečne hitrosti so segale vse do 43 km/h.